Drobečková navigace

Muzeum Karla Zemana

  • Mapa

Nedaleko Karlova mostu se nachází unikátní muzeum. Interaktivní expozice představuje celoživotní dílo geniálního tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Otvírací doba

leden – prosinec

Celý týden
10.00 – 19.00

Vstupné

základní
200 Kč
snížené
140 Kč
rodinné
490 Kč

Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po tvorbu z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část expozice je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi. Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabídne Vám zapojit se a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry s kulisami, kterými lze procházet a natáčet se v akci.

Interaktivní prostor návštěvníkům nabídne moderní trikovou scénu i tematickou výstavu o filmu od jeho natočení po digitální restaurování. Vytváří oblouk mezi Zemanovými klasickými, ručně dělanými triky, a možnostmi digitálních technologií, které se využívají dnes. Návštěvníci tak mohou „vstoupit" do jeho příběhů. V ponorce z Vynálezu zkázy, na měsíci z Barona Prášila či mezi dinosaury z Cesty do pravěku natočí záběry, které odešlou na svůj e-mail. 

Podrobné informace o vstupném

Doprovodný program - workshopy animace, výtvarné dílny, přednášky a semináře:

Vedle samotné expozice se Muzeum Karla Zemana zaměřuje na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Pořádají pravidelné workshopy animace i trikové tvorby, kreativní výtvarné dílny i speciální akce (výroba trilobita, masopust...). Organizují také příměstské tábory pro dětiplavby lodí Elektronemo po Čertovce a Vltavě.

Více o programu naleznete zde.

Zobrazit podrobné informace